אימון אישי / זוגי

המשפט הזה – “אין את מי לשנות, יש את מי להכיר” הדהד אצלי בפעם הראשונה שנחשפתי לשיטת סאטיה.

איזה שטויות! שינוי הוא הבסיס להכל, לא?

החלפתי ערי מגורים, תפקידים בצבא, חברים, בני זוג.

מיציתי? יאללה משנה.

שיניתי.

אבל חוויית החיים שלי לא השתנתה.

אני נשארתי אני, ממש כמו בשיר של עוזי חיטמן… ואותן תחושות שברחתי מהן תפסו אותי ברגעים ריקים.

עם תהליך האימון בסאטיה למדתי לנשום, לשהות, להתבונן על הרגעים הריקים שלי במבט חדש ולדייק את הבחירות שלי. פתאום נפתחו בפני אפשרויות חדשות בתוך המציאות וכבר לא הייתי חייבת לשנות כל הזמן.

למי מתאים תהליך אימון?

תהליך אימון אישי בשיטת סאטיה מתאים לכל מי שרוצה לפתוח דלת לאפשרויות חדשות בחייה. לפתח ולחזק מיומנויות תקשורת, לשמור או להנכיח את הקול האותנטי שלכן בעולם, בלי לפגוע בעצמכן או באחרים.
העבודה נעשית דרך התבוננות על נושא ספציפי דוגמת: זוגיות, קריירה, אובדן, חולי. התהליך יאפשר לכן להשתחרר מאמונות מגבילות שלא משרתות אתכן יותר.
לתת מקום לרגעים הריקים שבהם יש פחד, אשמה, ביקורת בושה וכעס ולעבור דרכן לעבר חיים אחרים ותקווה חדשה.

תהליך אימון זוגי

זוגיות מגלמת בתוכה פוטנציאל צמיחה משותף במגוון היבטים: כלכליים, הוריים, רגשיים, מיניים ועוד. 

בזוגיות חשוב שיתקיים סנכרון ועידון עדין שמכוון לצמיחה משותפת של שני בני הזוג, ביחד ולחוד.

גם אם כל אחד נוכח ואחראי על חלק אחר בהתנהלות המשפחתית. זוגיות מיטיבה מאפשרת לכל אחד מהשותפים לה להרגיש שמקשיבים לו, שהוא אהוב ומשמעותי.

בדרך כלל בתחילת הקשר יש רצון ונכונות לגשר על פערים, להכיל שוני, ולעיתים אף לוותר אחד לשנייה כשמתעורר קושי.

בחלק מהפעמים הנכונות והרצון הטוב אובדים לנו איפשהו בדרך. בתוך שטף היומיום, העבודה, הטיפול בילדים, ההתמודדות עם מורכבות החיים במדינה שלנו, נוצר ריחוק ואז אנחנו חיים יחד אבל מרגישים לבד.

האימון הזוגי בשיטת סאטיה מיועד לסייע לזוג לגלות מחדש את הפוטנציאל המשותף.

הוא יאפשר לכם לפתח מיומנויות תקשורת חדשות, להעלות וללבן נושאים שבמחלוקת, לעדכן ולשנות את הטווית התפקידים בתוך הבית המשותף, להשתחרר מפצעי ילדות שאוחזים בכם ולפתח מחדש אמון וחוסן בזוגיות ובעצמכם.

טיפול זוגי בשיטת סאטיה

מה זו שיטת סאטיה?

שיטת סאטיה על כל רבדיה מתייחסת אל תחומי חייו של האדם כאל מראה, בה הוא יכול להתבונן, ודרכה לחקור וללמוד את “הקוד הפנימי” שלו.

אנו חיים בתרבות שמקדשת הישגים ופתרונות אך יותר מכל אנשים זקוקים להקשבה.

כדי לפגוש את עצמך, להתפתח ולחוות ריפוי נדרש מרחב של שקט וקשב.

בתוך מרחב האימון אני ואתה מסתכלים עליך, על מי שאת.

האימון מרחיב את האפשרויות עבורך כך שתגלי אפשרויות נוספות שלא יכולת לראות קודם. זה קורה דרך הקשבה לתחושה בגוף, למילה ולתבניות השפה (הדיבור). ודרך תשומת לב לתחושות הגוף.  נכיר את השפה ואת תבניות דיבור, נלמד לזהות ולהכיר דפוסי חשיבה, הרגלים ודחפים שנטבעו בך ומנגנוני הגנה שפיתחת כדי להתמודד מול מצבים שונים ונפרק אותם. נקדיש גם תשומת לב לנשימה ולתחושות הגוף ומתוך הרגעים הריקים וההקשבה יפתחו אפשרויות חדשות.

אין פה קסמים, יש תהליך אימוני שמבוסס על הקשבה, התבוננות, היכרות ואמון.

אני ואת מתבוננות עלייך ולומדות להכיר אותך, ברגעים הנעימים וברגעים הריקים או הכואבים, זה דורש התמדה ומידה מסויימת של אומץ.

אני מאמינה שהקשבה אמיתית יכולה לרפא ואני יודעת מהניסיון האישי שלי שאם נותנים מקום לכאב אפשר ללמוד להתנהל לצידו בלי ליפול לתוכו.

סאטיה היא שיטה אינטגרטיבית המשלבת חמישה נדבכים שונים:

הוויה

שפה

תחושות גוף

מיומנויות הקשבה

פיתוח חמלה

מטרתה של שיטת סאטיה היא ללמד ולאמן את האדם להיות חופשי וער לעצמו; להכיר ולהבין את מי שהוא, את האופן שבו הוא פועל; לאפשר לו לדייק בבחירותיו ולאפשר לו לפתח נינוחות, חמלה ושמחה בחייו.

ניתן לקרוא עוד על השיטה ועל מייסדת השיטה, נטאלי בן דויד, באתר ביה”ס אמושיין.

מי שעברו את האימון מספרים....

אני זוכר שהגעתי אל נאורה, מבולבל מתוסכל ממש קצת זמן אחרי שעברתי לעיר חדשה והתחלה של מקצוע חדש. לבד, ללא כל תמיכה ומנסה לסחוב הכל בו זמנית וכל זה תחת המון משקעים וחוסר ביטחון. מההתחלה הבנתי שמדובר כאן במשהו עמוק יותר בשונה מטיפולים אחרים שהייתי עושה 4 שנים והרגשתי מוכן לזה. אני זוכר שנשאלתי שוב ושוב לאורך כל האימונים ״איפה זה בגוף״. לא דמיינתי שהשאלה הזאת תהיה תפנית כל כך עצמתית בחיים שלי ותעלה ככ הרבה זכרונות וחוויות מעצבות שעדיין מכתיבות את החוויה שלי ביום יום. נאורה עזרה לי ולימדה אותי להציף ולשחרר מהגוף זכרונות וחוויות עבר מורכבות שמונעות ממני להפוך לאדם שאני רוצה להיות בעולם והדרך היא פשוט מרתקת. היום אני במקום ששחררתי טראומות מאוד מאוד קשות והדרך להתפתחות מרגישה הרבה יותר נגישה עבורי. ממליץ בחום. משנה חיים.
דניאל
יוני 2023
משבר זו הזדמנות לקום ולזוז גם כשהכל נראה ומרגיש אבוד. על שיטת סאטיה קראתי ברשתות החברתיות, נתקלתי בוובינר של נאטלי בן דוד, השיטה סיקרנה, עניינה ועדיין בחרתי להמשיך הלאה. מ 2019 אני מקיפה את עצמי בנשות טיפול ומקצוע מחפשת כלים לחזור למהות שלי. להבין שדברים קורים ולא תעזור ההתנגדות שלי למציאות. לתת מקום למה שאני חווה. בינואר 2022 הגעתי בהמלצה רותחת של חברה ,שדעתה נחשבת "מצאתי לך מטפלת אליה את הולכת!" ללא סימני שאלה. אמירה ברורה ונחרצת. כך קרה שסגרתי מעגל והשיטה שעניינה וסיקרנה ב 2019 היוותה לי במשך כשנה וקצת עוגן. נאורה ליוותה אותי ברגעים כואבים ומאתגרים. גירושין, זוגיות חדשה, חברים שהפנו גב, מקום עבודה שלא עושה טוב, גילוי מחלת הסרטן של אמא שלי ועוד מצבים מאתגרים. נאורה לימדה אותי לעבוד עם הגוף. להכיר בעובדה כי הוא פטפטן וכמה נכון להקשיב לו. להקשיב למה לגוף יש להגיד, להקשיב לאותם כיווצים, זרמים, מיחושים והתכווצויות שהרגשתי בגוף. תוך כדי שאלות מנחות של נאורה נתתי לי מקום. למדתי להרפות בעיקר ללמוד להקשיב (אימון יומיומי). למדתי על חשיבות של הוויות ובעיקר על חשיבות הנשימה. עם נאורה הרגיש שיש לי על מי לסמוך,שיושבת מולי מטפלת שעברה חוותה ומה שהיא מעבירה אלי זו דרך חיים שלה שהיא מאמינה בה. מטפלת שמעבירה אלי חכמה, ידע וכלים. אני היום ממשיכה להתפתח ולהיפתח לשיטות טיפול. אני עובדת עם הנשימה ועם ההוויות, כשמתחילים את המסע פנימה אין סיכוי להפסיק. מי שתפגוש בנאורה ותבחר בה למטפלת תרוויח את עצמה (המשפט מתאים לשני המינים היה לי קל לבחור בקול של אשה).
אילי
יולי 2023

שאלות וגם תשובות על האימון האישי​

אני ואת יושבות אחת מול השנייה ומשוחחות. אין מגע באימונים, אך מידי פעם אני מפנה את המתאמנת לשים לב אילו תחושות היא חווה בגוף. 

משך האימון שעה.

מפגש אימון אישי/ליווי לאחר לידה שקטה (שעה): 300 ₪.

מפגש אימון נוער (45 דקות) : 250 ₪

מפגשי אימון זוגי: 400 ₪.

שיחת הכנה: 350 ₪.

בסאטיה יש דגש על השפה, מתוך פילוסופיה לפיה האדם יוצר את עולמו באמצעות השפה. כאשר אנחנו פועלים במרחב הטיפול – יש מטפל ויש מטופל. המטופלת היא זו שמטפלים בה, שזקוקה לטיפול. האימון בשיטת סאטיה הוא אימון תודעתי-רגשי, דרך הקשבה לגוף, לשפת הדיבור, לתחושות ועוד. המתאמנת נדרשת לאמן שרירים תודעתיים-רגשיים וגופניים על מנת לשפר את היכולת שלה להתמודד עם נסיבות החיים שלה.

אני מאמינה שכל אחת יודעת מה מדוייק ונכון עבורה, ותפקידי רק לאפשר לך להיות קשובה ומדויקת יותר לעצמך. 

ניתן להגיע למפגש בקליניקה שלי בתל אביב או במרחב הדיגיטלי וניתן גם לשלב ביניהם, כך שמידי כמה מפגשים מרחוק נערוך מפגש בקליניקה.

הקליניקה נמצאת בשכונת ביצרון בתל-אביב.

בהחלט כן.

הנוסחים באתר נכתבו בלשון נקבה, אך גם גברים מוזמנים למרחב האימון.

לפתיחת צ'אט
כיף שפנית אליי
איך אוכל לעזור?